Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. - Poznávání Bystřicka, vytvoření sbírky fotografií zajímavých míst na Bystřicku.

12. 5. 2020

Ahoj holky a kluci z naší třídy 3. B!

Snažím se dávat vám náměty velmi různorodé, aby si mohl vybrat každý z vás. Dnes mám námět pro ty, kteří se svými rodiči nebo možná prarodiči rádi poznávají okolí svých domovů.

Je výborné, když někdo může cestovat do cizích krajů, byl v různých zemích, dokonce v různých světadílech. Je ale moc krásné a myslím i velmi důležité poznávat také naši krásnou zem. Naše vlast je nádherná a vůbec nemusíte jezdit nebo chodit daleko, abyste měli pěkný cestovatelský zážitek.

Před několika lety jsem pro svou tehdejší třídu připravovala poznávačky z Bystřicka. Využila jsem naše rodinné výlety do okolí Bystřice, na kterých jsme fotili, a z fotek vytvořila poznávačky. Teď mohu připravenou práci upravit i pro vás. Samozřejmě vím, že tyto poznávačky nezaujmou všechny, ale třeba se někdo jak já říkám "chytne" a fotky ho inspirují k výletům.

Dnes vám posílám dva druhy fotografií. Nejprve popsané fotografie kostelů, které jsou v nedalekém okolí Bystřice. A potom nepopsané fotografie míst (samozřejmě také z okolí Bystřice), na kterých můžete hádat, kde to asi je. Některé hádanky jsou lehké, některé asi dají trochu práce. Musím ještě poznamenat, že fotografie byly vytvořeny před několika roky, takže například některé kapličky nebo stavby jsou již opravené, a tak vypadají trochu jinak.

Fotografie najdete v nové sekci Fotoalbum, ve kterém nyní uvidíte dva soubory fotografií - poznávačka s popisem a poznávačka bez popisu. 

Jak zní vlastně dnešní námět? Jestli máš chuť, postupně se nauč podle připravených popsaných fotografií poznat pamětihodnosti  na Bystřicku. Když to půjde, můžeš je pak s někým dospělým navštívit. (U nepopsaných fotografií si zkus vzpomenout, zda jste u vyfotografovaného místa už nebyli na pěším výletě nebo zda kolem nevede cyklistická trasa, kterou rádi jezdíte. Případně, zda to není kostel, který už znáš z popsaných fotek.) Také si můžeš pro sebe (případně pro naši třídu na hodiny vlastivědy a výtvarky v příštím roce) s pomocí dospělého nafotit a zpracovat místa, která zaujala právě tebe - napadají mě například rybníky, zajímavé stromy, krásné výhledy, pomníčky, zajímavé domy a tak podobně. Pokud máš možnost a rodiče tě v tom podpoří, udělej si sbírku fotografií zajímavostí Bystřicka. Nezapomeň si fotky popsat, rodiče ti určitě poradí.

Přeji krásné poznávání a focení. 

Stáňa Němcová