Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. - Vzpomínání, prohlížení, poslouchání (24. 4. 2020)

24. 4. 2020

Ahoj holky a kluci z naší třídy 3. B!

Ani se mi tomu nechce věřit, ale za chvilku to budou dva měsíce, co se učíte doma.

Někomu z vás hodně pomáhají rodiče nebo prarodiče, někdo se domácím učením musí prokousat ve větší míře sám. Není to jednoduché s tou domácí výukou... Všichni si rozhodně zaslouží velkou pochvalu!  

Na některé pěkné věci je ale v této době i více času než dřív. Třeba jste s rodiči nebo s babičkou a dědou prohlíželi staré fotky nebo jste na něco hezkého vzpomínali a možná se přitom hodně nasmáli.
 
Mně se v minulém týdnu dostala do ruky knížka Arnolda Lobela Pan Sova, a tak jsem taky vzpomínala. Tuhle knížku jste přece měli v první třídě moc rádi!

Po tom milém vzpomínání jsem nejdřív příběhy Pana Sovy načetla naší vnučce Barunce (budou se jí určitě hodit, až bude větší) a teď je posílám i vám. Jako vzpomínku na první třídu, ale i jako malý dáreček za vaši domácí práci a snahu při plnění školních úkolů. Když vás potěší, budu moc ráda. (Příběhy Pana Sovy si můžete rozkliknout dole na konci dopisu.)

A dnešní námět? Ten je právě "vzpomínací". Pokud máte svou knihovničku, vyndejte si pár knížek, které jste už přečetli, znovu si je prohlédněte, vzpomeňte si, proč se vám knížka líbila nebo nelíbila, kdo v ní vystupoval, znovu si také připomeňte ilustrace.
Pokud máte chuť, vyberte z knížky nějaký pěkný úryvek a přečtěte ho třeba bráškovi, sestřičce, rodičům... Čtení si připravte pečlivě, ať je pak pro vaše posluchače zážitkem...
Kdo vlastní knížky nemá, může si prohlédnout alespoň zápisy v čtenářském deníčku. Přečtené knížky se mu určitě také vybaví a úryvek může vybrat z právě rozečtené půjčené knížky. Někteří máte doma možná knížku ze Sovičky...

A jestli chcete ještě trochu hezky vzpomínat na třídní kamarády, vraťte se k fotografiím ze druhé a první třídy. Než jsem začala posílat fotky ze třídy přes WhatsApp, dávala jsem je na webáček do části Fotografie. Z první a druhé třídy jich tu najdete plno a třeba vás překvapí, jak vám to v první třídě slušelo...

Milí třeťáci,
přeji krásné prohlížení, vzpomínání případně poslouchání Pana Sovy.
Mějte se hezky a buďte všichni zdrávi!

Stáňa Němcová

----------------------------------------------------------

pan-sova.jpg 01 Pan Sova

02 Návštěva

03 Divné boule

04 Slzičkový čaj

05 Nahoru po schodech a dolů

06 Pan Sova a měsíc