Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace č. 36 (23. 4. 2021)

22. 4. 2021

Vážení rodiče, 
příští týden od 26. dubna do 30. dubna se s dětmi opět setkám ve škole. (Další týden, pokud nenastanou změny, by měla být distanční výuka.)

Organizační pokyny k testování a výuce ve škole zůstávají stejné, jsou v Informacích č. 34.
Prosím, aby rodiče dětí, které v minulém týdnu nebyly ve škole, poslali 26. dubna požadovaný formulář k odchodu dítěte v případě pozitivního testu, případně vyplněný zápisový lístek do družiny. (Vše je také v Informacích č. 34.)

Od příštího týdne se začíná testovat sadou Singclean. 
Na instruktážní video k tomuto druhu testování se můžete s dětmi podívat zde.

V matematice budeme příští týden probírat především geometrii, v češtině ještě zůstaneme hlavně u procvičování koncovek podstatných jmen. Ve vlastivědě a přírodovědě budeme opakovat i pokračovat v následující látce.

Jak jsem již psala v informacích č. 35, děti si napíší několik opakovacích cvičení na známku - určování vzorů podstatných jmen, doplňování koncovek podstatných jmen, násobení a dělení 10, 100, 10 000, 100 000 a násobení a dělení typu 50 . 300, 63 000 : 7, 540 000 : 900. Vše jsme tento týden ještě procvičovali.

V češtině si také poslechneme děti, které ještě nepřednesly básničku.

Dětem jsem už do pátečního zadání učiva napsala, co mají mít na pondělí 26. dubna s sebou. Seznam a pokyny dávám i sem a přimlouvám se za Vaši kontrolu, aby nás zbytečně nezdržovalo řešení zapomenutých věcí. (V seznamu přibylo pravítko 30 cm.)

Přehled věcí, které je třeba mít s sebou v pondělí 26. dubna ve škole!
Čip, svačina, pití, roušky, vybavený penál (nezapomeň na červenou propisovačku, dobře ořezané tužky na geometrii, malé pravítko, nůžky, lepidlo), trojúhelník s ryskou, kružítko (zkontroluj, zda je v pořádku), pravítko - 30 cm, sešit DV4 (vyberu si k opravě vybraných cvičení), MAPS2, MA - malý PS - Procvičujeme převody jednotek, ČJPS2, ČJ malý PS, VLU, příruční mapu ČR, procvičovací papíry z ČJ i MA (kdo je zatím nedostal, přihlásí se o ně hned v pondělí 26. 4.), úkolníček.
Kdo nemohl být v týdnu od 12. do 16. dubna ve škole, vezme si s sebou ještě přezutí, velký pracovní sešit z geometrie a pracovní sešit z vlastivědy a přírodovědy. 
V úterý 27. dubna si na přírodovědu vezměte učebnici z přírodovědy. 
UČEBNICI Z ČJ A ČÍTANKU V TÝDNU OD 26. DO 30. 4. DO ŠKOLY NENOSTE.
Případné další pomůcky a úkoly si budeme zapisovat do úkolníčku.

Doufám, že i s novými testy proběhne vše bez problémů, dám Vám zase vědět.
Buďte zdrávi.

Ahoj čtvrťáci!
Těším se na Vás v pondělí 26. dubna v naší květinově vyzdobené třídě!
Doufám, že si bezvadně užijeme hlavně úterní výtvarku, čekám Vaše náměty. (Nezapomeňte, že budou čarodějnice...)
Seznam věcí, které máte mít, jsem Vám napsala už k pátečním úkolům. Přečíst si ho můžete ale i tady v dopise pro rodiče. (Do seznamu jsem ještě přidala pravítko - 30 cm.)
Mějte se hezky.
Stáňa Němcová