Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k domácímu učení 17 (15. 5. 2020)

15. 5. 2020

Vážení rodiče,
připravujeme se na příchod do školy a já si promýšlím, jakým způsobem povedu výuku na třech místech - v mojí skupině ve škole, s dětmi z naší třídy, které budou v jiné skupině, a doma.

První týden (25. 5. - 29. 5.) bych nechala takový "rozjezdový". Potřebuji zjistit, kolik času mi při opatřeních, které budeme dodržovat, zbyde na dopolední výuku, jak moc je třeba vrátit se k látce staré a k látce nově probírané doma, jak moc bude třeba děti ukázňovat, aby dodržovaly předepsaná omezení a tak podobně. 

Už od tohoto prvního týdne budu mít ale určitě pro paní učitelku, která dostane do své skupiny část dětí z 3.B, napsanou moji přípravu a materiály k výuce. Všechny "moje" děti tedy budou dělat ve škole přibližně stejnou látku a cvičení. 

Dopolední výuku povedu v mojí skupině 15 dětí z 3. B  já, po obědě mě při zájmových aktivitách bude střídat paní vychovatelka.
Těm, kteří budou chodit do školy, budu postupně opravovat vybraná vypracovaná cvičení a to i ta, která jste dělali doma. (Někdy tedy některý sešit děti nepřinesou domů). Pokud bude cvičení bez chyby a napsané v rámci možností dítěte pečlivě, dám pod cvičení jedničku. Za domácí práci jinak známkovat nebudu, někdy ještě připojím pochvalu nebo upozornění.

Rodičům, jejichž děti nastoupí do školy, připomínám, aby na 25. května připravili čestné prohlášení, které dítě v den příchodu do školy musí odevzdat. A pak ještě prosím - pokud je to možné, připravte dítěti roušky buď s uchycením za uši nebo s gumičkou. Zavazovací roušky by byly při častém sundavání a nandavání problematické. Děkuji.

Pro děti doma bych chtěla připravovat učební látku podobně jako dosud, jen vynechám předměty, které se ve škole v režimu od 25. května vyučovat nebudou (například hudební, výtvarná, pracovní výchova).Také nebudu tolik rozepisovat ústní opakování a nepočítám s výukou přes Skype. Dětem budu zadávat úkoly, které budeme probírat ve škole.

S rodiči, kteří budou mít dítě doma, se po 25. květnu domluvím na dni, kdy mi na sběrné místo odevzdají určené sešity. Já je prohlédnu, část cvičení také opravím a podle dohody co nejdříve pošlu zpátky, aby dítě mohlo pokračovat v úkolech domácí výuky. (S rodiči dětí s domácí výukou se budu na předání sešitů domlouvat nejspíš i telefonicky, abychom si vzájemně vyhověli s časem předávání sešitů.)

K výuce do naší třídy je předběžně přihlášeno 18 dětí. Poslední možnost k poslání závazného přihlašovacího dotazníku je pondělí 18. května do 10:00 hodin. Přesné rozdělení do skupin proto ještě nevím. Další přesnější informace (například i k příchodu dětí do školy, postupnému přesunu do šaten, k pomůckám atp.) bych Vám měla oznámit nejpozději ve čtvrtek 21. května. 

Pokud se chcete o něčem poradit, zavolejte.

Vypadá to složitě, ale určitě to zvládneme. Jen si přeju, abychom zůstali všichni zdrávi, pak to půjde.

Mějte se pěkně.
Němcová