Jdi na obsah Jdi na menu
 


závěrečná informace

29. 6. 2018

Vážení rodiče,

byla bych moc ráda, kdyby všechno, co jsme se během 1. třídy naučili, zůstalo v dětských hlavičkách i po prázdninách, a tak mám pro Vás několik doporučení.

Zásobte své dítě zajímavými knížkami, časopisy, hádankami, luštěnkami atp., které bude mít o prázdninách po ruce. (Ze Sovičky si děti na prázdniny mohly půjčit až 3 knihy.)

Podpořte ho, prosím, a hodně chvalte za práci s knížkou Víš, co čteš?, kterou děti dostaly za zvládnutí 1. třídy poslední den školy. Tato knížka není učebnicí pro 2. třídu, je určena k zábavě a nenásilnému opakování o prázdninách.

Nepodceňte ani opakování tvarů psacích a tiskacích písmen a občasné „proklepnutí“ počítání.(V knížce Víš, co čteš? je nalepena abeceda a několik příkladů, které se hodně pletou.)

Po prázdninách si budeme vzájemně povídat o zážitcích. Děti si během prázdnin mohou vytvářet krabici pokladů. Nasbírané věci jim při vyprávění pomohou. Ukládat si mohou třeba kamínek, šišku, pohled… Někdo se může pustit i do prázdninového deníčku, kde si s pomocí rodičů zaznamená např. jméno navštíveného místa, nakreslí obrázek, nalepí fotku…

POZOR! Nejpozději do 20. srpna pošlete do třídního fondu 1000 Kč (do 600 Kč se vejdou pracovní sešity, dále jsou objednány sešity na ČJ, MA, notýsky, notové sešity, čtvrtky A4, A3, A2…)

Těším se na děti i na naši vzájemnou spolupráci ve druhé třídě.

První informaci ke druhé třídě vyvěsím v posledním srpnovém týdnu.

Pěkné léto!

Němcová